Miejski Szlak Turystyczny w Szczecinie

Na terenie Polski nie brakuje zabytkowych miejsc. Do nich bezsprzecznie należy stolica województwa zachodniopomorskiego, czyli Szczecin. Graniczące z Niemcami miasto zachwyca nietuzinkowym krajobrazem oraz bogatą historią. Co roku Szczecin odwiedzają tysiące turystów, którzy mogą w łatwy i jednocześnie ciekawy sposób poznać najważniejsze punkty miasta. Wytyczony został bowiem Miejski Szlak Turystyczny, na trasie którego zlokalizowanych jest mnóstwo zabytków oraz współczesnych atrakcji.

Miejski Szlak Turystyczny opracowano z myślą o zwiedzających Szczecin, jak i samych mieszkańcach, w celu upamiętnienia i zabrania najważniejszych punktów na mapie miasta. Ostateczną trasę wytyczono z okazji 750-lecia uzyskania przez Szczecin praw miejskich. Szlak ma długość siedmiu kilometrów, a najwięcej stacji znajduje się na Starym Mieście

Początkiem Miejskiego Szlaku Turystycznego jest Dworzec Główny PKP. Każdy turysta może wyruszyć w trasę wzdłuż czerwonej, przerywanej linii. Namalowana ona została na chodnikach dla ułatwienia zwiedzania. W ten sposób można w prosty sposób zwiedzić aż 42 niezwykłych szczecińskich obiektów. Dodatkowo przy każdym z tych miejsc ustawiono specjalną tablicę informacją, na której zamieszony jest opis danej atrakcji oraz jej numer porządkowy.

Wyprawa szczecińskim szlakiem zajmuje kilka godzin. Wśród zabytków znajdują się m.in. Most Długi, Ratusz Staromiejski, Muzeum Morskie i Teatr Współczesny, Gimnazjum Mariackie, Pałac pod Globusem (Grumbkowa), Klub XIII Muz, Tablica upamiętniająca powstanie ZHP w Szczecinie, Plac Andersa, Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Brama Portowa oraz Fontanna z kotwicą.

W przeciągu ostatnich lat Miejski Szlak kilkakrotnie był modyfikowany. Wynikało to z rozbudowy niektórych obszarów Szczecina. Na trasie aktualnie nie ma już „Cafe 22”, natomiast pojawi się Prawosławna Cerkiew. Mapa całego Miejskiego Szlaku Turystycznego znajduje się w specjalnych przewodnikach turystycznych, które można nabyć w szczecińskim Centrum Informacji Turystycznej.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz