Wynajem mieszkania – alternatywa dla hotelu

Wakacje to świetny okres dla właścicieli nieruchomości. Nawet niewielkie lokale można wówczas z powodzeniem wynajmować turystom, ważne tylko, by znajdowały się blisko morza lub jeziora. Nad morze sezon startuje już w weekend majowy i trwa do końca września. W tym okresie nawet niewielkie, dwudziestometrowe kawalerki w Szczecinie mają powodzenie wśród najemców. Jednopokojowy lokal w zupełności wystarczy parze urlopowiczów, a koszty dzięki temu są niższe. W sezonie za dobę jedna osoba płaci od 50 do 100 złotych w zależności od standardu mieszkania.

Jednak jeżeli w wakacje marzy nam się luksus nic nie stoi na przeszkodzie, by wynająć ekskluzywną rezydencję. Hotelowe wymogi jasno określają, że pokój dwuosobowy w hotelu pięciogwiazdkowym nie może mieć mniej niż 18 metrów kwadratowych. Powierzchnia apartamentów w Szczecinie jest znacznie większa. Nowoczesny lokal zapewni wszelkie udogodnienia zarówno dla rodziny z małym dzieckiem, jak i paczki przyjaciół. Kompletnie wyposażona kuchnia, przestronne łóżko i część jadalna sprawi, że urlop upłynie wyłącznie na przyjemnościach. Doba w luksusie sporo jednak kosztuje – około 800 zł dziennie.

mieszkanie

Można jednak obniżyć koszty wynajmując mieszkanie dwupokojowe w Szczecinie, często o połowę tańsze, a równie wygodne i ciekawie zaaranżowane. Właściciele turystycznych nieruchomości wiedzą, że ważne jest wrażenie wizualne, szczególnie na zdjęciach, które są podstawą oferty. O wnętrza trzeba zadbać, dlatego przed rozpoczęciem sezonu warto odmalować ściany. Fotografie, na których widać staromodne i zniszczone mieszkanie dla studenta na pewno nie przyciągnie klientów. Ponadto potencjalnych wczasowiczów należy szukać w odpowiednich miejscach. Najlepiej ogłosić się na stronie internetowej i portalach społecznościowych. Zdarza się również, że w interencie pojawiają się ogłoszenia o wynajem wakacyjnego pokoju. Anonse często dotyczą nowo zakupionych nieruchomości na kredyt. Mieszkanie w programie MDM trzeba spłacić, jak każde inne, a wynajęcie pokoju pozwala częściowo obniżyć koszty zaciągniętej pożyczki.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz