Jak dobrze kupić działkę?

Kupując działkę nie można pominąć wielu kwestii, gdyż nawet pozornie drobne przeoczenie może mieć przykre konsekwencje. Brak jasnej sytuacji prawnej czy niskiej jakości grunt sprawi, że okazyjny zakup działki rolnej skończy się dopłatą do „interesu”. Zamiast śpieszyć się z decyzją lepiej jest dokładnie wszystko przeanalizować i sprawdzić. Oczywiście nie można tego przedłużać w nieskończoność, bo inny kupiec może zgarnąć upatrzoną przez nas działkę budowlaną sprzed nosa. Branża nieruchomości wymaga sporego wyczucia zarówno rynku, jak i sprzedającego, bo nie wszystko, co jest nam oferowane musi mieć stuprocentowe odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Na co dokładnie zwrócić uwagę, kupując grunty? Uważać trzeba na działki podmokłe, bo niekiedy pojawiają się w Internecie. Szybko można zweryfikować stan działki na sprzedaż, udając się do wydziału geodezji, gdzie zostanie podany nam rodzaj działki oraz poziom wód gruntowych. Jest to bardzo ważne w przypadku dawnych ziem pod uprawę. Wysoki poziom wód gruntowych uniemożliwia budowanie piwnicy. Poza tym koszty mogą pójść znacznie w górę, gdy niezbędne będzie osuszanie działki oraz jej zagęszczenie.

działka szczecin

Istotne są też kwestie zalesienia działki, bo wycinka drzew jest droga, a czasami może okazać się niewykonalna w danym miejscu. Aby nasza działka nie zamieniła się w ogródki działkowe trzeba dopasować wielkość domu do wielkości działki. Minimalna odległości od granicy naszego pola do zabudowy wynosi cztery metry. Najlepiej sprawdzają się place budowlane w kształcie kwadratu. Wygodniej wówczas o aranżację i zaplanowanie wszystkich elementów, w tym także ogrodu.
Prostym rozwiązaniem na uporządkowanie przeróżnych przedmiotów codziennego użytku po wybudowaniu wyśnionego domu jest działka z domkiem na narzędzia. Domek ustawia się na zazwyczaj za domem, na końcowej części całej działki, by w razie potrzeby sięgnąć po grabie lub kosiarkę, a pozostałych momentach niewielki magazyn nie rzuca się nikomu w oczy.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz